İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Samsun’ da doğmuş otomobile olan ilgisinden dolayı, Mustafa Kemal üniversitesi otomotiv bölümünden mezun olmuş, motor sporları alanında eğitimler vermeye başlamış, körfez yarış pisti ve İstanbul park yarış pistlerinde pilotluk ve eğitmenlik yapmış. Rahmetlik ünlü yarış pilotu hocaların hocası Şerif Yardımcı ile 4 yıl süresince yarış teknikleri eğitimivip makam şoförlüğü eğitimi ve profesyonel sürüş teknikleri eğitimlerini beraber sunmuştur.

Eğitmenlik hayatında tek etkilendiği ileri sürüş teknikleri eğitmeni Şerif Yardımcı‘ dır. İdolü ve tek hocası olarak gördüğü Şerif Yardımcı ile çalışmalarından sonra Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezini kurmaya karar vermiştir.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün, Türkiye Otomobil Federasyonu A sınıfı ileri sürüş teknikleri lisanslı eğitmenidir.

İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi Prodrv; Türkiye otomobil sporlarının yani TOSFED’ in ileri sürüş teknikleri uygulamaları konusunda yetkilendirdiği lisanlı eğitim kurumudur.

İleri sürüş teknikleri konusunda eğitimlere katılmaya devam eden ileri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün eğitimlerde birebir katılmaya sosyal sorumluluk anlamında devam etmekte ve tecrubelerini katılımcılara aktarmaktadır.

İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi prodrv kamu ve özel sektör eğitimleri harici bireysel direksiyon eğitimi hizmetleri sunmaktadır.
Aynı zamanda forklift eğitimleri ve kule vinç eğitimlerine kadar hassas eğitim hizmetleri vermektedir.

Prodrv kaza önleyici formül sloganı ile başladığı eğitim hayatında sizlerin yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

İleri sürüş teknikleri Pendik

İleri sürüş teknikleri pendik


İleri sürüş teknikleri pendik mi? Telefon aramalarınızda Pendik’ de misiniz. Sizinle daha önceden konuşmuştuk. Niye ileri sürüş teknikleri firmaları pendik’ de bu firmalar. Siz hangisi idiniz. Tarzında sorulara da cevap verelim bugün.


Evet Prodrv ileri sürüş teknikleri Pendik’ dedir. Hep Pendik’ de idi.
Peki ileri sürüş teknikleri firmaları neden Pendik’ de sebebi direk olarak boş alan olarak Pendik, Tuzla bölgelerinin müsait olmasıdır.
İstanbul avrupa yakası ileri sürüş teknikleri şubeniz varmı ?
İstanbul avrupa yakasında ileri sürüş teknikleri uygulaması anlamında pist alanı bulamıyacağımızdan dolayı yok. Fakat herhangi bir boş alan varsa ve bu alan trafiğe kapalı ise bırakın İstanbul’ da ileri sürüş tekniklerini biz Türkiye çapında eğitimler sunuyoruz. Önemli olan sadece trafiğe kapalı alan olması. Bu nedenle ileri sürüş teknikleri Ankara‘ dan tutun, Ağrı ilimize kadar ileri sürüş teknikleri uygulamalarında bulunduk.
ileri sürüş teknikleri pendik bölgesinde 6 firma bulunmakta bunlardan 5 i aynı bölgelerde biri ise tuzladadır. Tabiki reklam yapmıyacağız ama yinede bilin istedim.
Bu nedenle biraz uzakta olsa sizleri Pendik e bekliyoruz. 

Güvenli sürüş teknikleri ve teknoloji

Güvenli sürüş teknikleri ve teknoloji

Güvenli sürüş teknikleri ve teknoloji, ileri sürüş teknikleri teknolojiye katkıda bulunacak mı yada ileri sürüş tekniklerinin teknoloji anlamında yenilgisini yaşayacak mıyız. Biraz da teknolojinin farkındalığını ve yeteneksel artışı bununla beraber ileri sürüş tekniklerinin bu konuda katkısını anlatmak istedim.

İlk olarak teknolojinin ülkemizdeki pahalılıklarını hepimiz bilmekteyiz. Biz biraz bu yönden darbe alan bir ülkeyiz. Teknolojiyi yeterince üretemediğimizden dışa bağımlılık bizi bu konularda maddi olarak zorlamakta. Tabi ki teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmak için var. Fakat ülkemizde halen şahin araçlarla sürüş keyfi almaya devam ettiğimizi biliyorsunuz. Güvenli sürüş teknikleri ve teknoloji her sürücüyü çok yakından ilgilendiriyor.

Araçları artık kontrolümüzden almak istiyorlar bunun için kendi hareket kabiliyeti olan ve sensörler sayesinde yolda tutunmayı başaran otomobiller üretildi. Bunun yanında yakın zamanda kaza yapan şoförsüz araç bizi hemen a kaza yaptı gördünüz mü. Ben kontrolün olmadığı araca binmem kendimin kullanması gerek diye bir çok eleştiri aldı. Fakat şu bir gerçek bir otomobil bu şekilde kaza yaptı. Günlük hayatta kendinizin kullandığı araçlar trafikte birçok kaza yapamıyor mu. Bir günde İstanbul’ da yaklaşık 500 araç kaza yapmıyor mu? Bu anlamda teknolojiyi çabuk harcamamak gerek.

Matematiksel sonuçlar iyi araç kullanamadığımızı ispatlıyor. Kaçarımız yok teknoloji bize otomobil kullandırmak istemiyor.
Koşabilirsiniz yürüyebilirsiniz fakat araç kullanma teknolojiye bırakılacak.
Peki şu an için araç kullanımında teknoloji bize neler sundu.
Abs, Esp; ASR vb… gibi birçok aktif  sistem hayatımızda en son incelediğimde 400 kadar aktif sistem bulunduğunu görmüştüm çoğunun ne işe yaradığını inceleyemedim.

Biz bu teknolojilerin ne yaptığını temel prensiplerini bildiğimizden ve farklı birçok otomobili sürdüğümüz ve test etme fırsatı bulduğumuzdan dolayı algılıya biliyoruz.

Bu temel prensibler hakkında size daha sonra bilgilendirmelerde bulunacağım.

Peki bu teknolojiler ileri sürüş teknikleri ile ne kadar doğru kullanıyor. Normal sürücümü yoksa eğitimli sürücümü daha avantajlı. Önemli olan soru bu;
Aslında çok teknolojik bir otomobilse bizim sürüşümüz de sistemlere yardımcı olacak teknikleri bilmeniz çok olumlu bir durum.

Kısacası otomobiller havada uçmadı daha bu nedenle yere temas eden asfaltta yürüyen otomobillerin teknolojisi ne olursa olsun biz ileri sürüş tekniklerini anlamak ve bilmek zorundayız. Sistemler zor durumlarda devreye girer evet, fakat teknoloji henüz sizin o an asfalta basan lastiklerin ve sürekliliği olan kaygan zeminin nerede biteceğini veya az olduğunu göremiyor, anlayamıyor. Burada algılama ve refleks size kalıyor. Sistemler doğa şartlarını henüz yenemedi. Çok yaklaştı ve destek oldu sadece, hatta düz götürmeyi tercih etti gazını kesti. Fakat o an yol düz mü. Virajdasınız ne olacak. Bu nedenle sistemlerin tepkilerini ve ne yaptıklarını makalemizin başında da söylediğim gibi bilmelisiniz. Çünkü bilmediğiniz ve güvendiğiniz teknoloji sizi bir anda eylemsiz bırakabilir ve sizi engelleyebilir.

İşte bu gibi durumlarda araç dönmedi beni dinlemedi gibi düşüncelerle siz bu kaza durumlarından canlı kurtulamaya bilirsiniz. Unutmayın aracınızın kontrolü hale sizde ve kontrol sizde oldukça ileri sürüş tekniklerini öğrenmeniz bilmeniz gerekli.
Bu anlamda teknoloji aslında çok faydalı ve hayat kurtarıcı.

Başka bir makelemiz de teknolojinin üstünde araç kullanma tekniklerine ve ileri sürüş teknikleri konularında ayrıntılı bilgiler paylaşımında bulunacağız.
Okuduklarınızla siz teknolojinin üstünde nasıl araç kullanılır. Yarış tekniklerinden bahsetmeye çalışacağız. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri konusunda neden çok açıklamaya girmediğimizden bahsedeceğiz.
Kısacası otomobil kullanmanın diğer dünyasına göz atacağız.
Fizik kurallarını nasıl aktif kullandığımızdan bahsedeceğiz.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi sertifikası nedir? Güvenli sürüş eğitimi sertifikası ne işe yarar. Yabancı firmalar yurt dışı bağlantılarından dolayı bu konuda ileri sürüş teknikleri eğitimini tüm araç kullanan sürücülere aldırıyordu. Şirket aracı kullanan tüm çalışanlarına aldırdığı gibi diğer çalışanlarının almasını da hiçbir zaman masraf olarak bakmadılar. Tüm kadrolarına aldırdılar. Yeni işe başlayanlarını da yönlendirdiler. Ülkemizde daha yeni oluşan iş güvenliği konularından kaynaklı ve İso belgelerinin şartlarına konulduğundan dolayı Türk özel şirketler halen ileri sürüş teknikleri eğitimini masraf olarak görmeye devam etmektedir. İleri sürüş teknikleri eğitimi konusunda görüşlerini ne yazık ki değiştirmemişlerdir. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini alma zorunluluklarından dolayı almaktadırlar. Hatta taşeron firmalarında almak zorunda kalması bir nebze ileri sürüş teknikleri firmalarını biraz işlevsel hale getirmiştir.


Güvenli sürüş teknikleri eğitimi daha çok trafikte kazaları önleme anlamında ismi bu yönde verilmesi dolayısı ile daha çok istenilen belgeler anlamındadır.
Güvenli sürüş teknikleri sertifikası diye bilinen belge yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları tarafından verilmektedir. Bu konu ne yazık ki su istimal edilmektedir.

Rant sağlama amaçlı sürücü kursu niteliği taşıyan ve yasal olmamasına rağmen ileri sürüş teknikleri eğitimi veren bir çok kişi bulunmakta ve ileri sürüş teknikleri sertifikasıgüvenli sürüş eğitimi sertifikası tarzında belgeleri vermeye başlamışlardır. Bu belgeler sahtedir. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitim merkezleri kurumları anlamında sertifika vermeye yetkili değildir. Bunun nedeni bir üniversite olmamaları, özel eğitim merkezleri olmalarından kaynaklıdır.


İleri sürüş teknikleri eğitim merkezleri sadece katılım belgesi verme hakkı vardır. Bu konuyu da da yetkililendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları, ileri sürüş teknikleri sertifikası vermişlerdir. Bununla alakalı soruşturma yaşadıkları da bilinmektedir. Kısacası siz katılımcılara katılım belgesi verilir.
Bazı hakimler kaza yapan sürücülere ileri sürüş teknikleri eğitimi alması gerektiği kanağatı verip ileri sürüş teknikleri eğitimi alma zorunluluğu vermektedir. Özellikle hakimlerin verdiği bu kanağat beni çok mutlu etmiştir.


Avrupa’ da en fazla kaza yapan ülke durumundan kurtulmamız adına bu yasal kararların daha çok verilmesi gerekmektedir. İleri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri sertifikası sadece Tosfed yada Milli Eğitim Bakanlıklarından Yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmalarından eğitim alarak sağlanması gerekmektedir.

ileri sürüş teknikleri eğitim süresi

ileri sürüş teknikleri eğitim süresi

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi olarak bakıldığında aslında büyük ölçüde saçmalamış olmaktayız. Bunu söylememde ki amaç ileri sürüş teknikleri eğitimi katılımcının gerektiği kadar eğitim alması ile amacına ulaşır. Çarpışan otomobile binmeye gelmiyorsunuz. Aslında lunaparka gelmediniz. Bu konuda 1 hafta sürer 1 ay sürer ben 6 ay sürer diye düşünmüştüm anlamında sorularınızla çok karşılaşıyorum. Bu anlamda merak edilen tüm konuları kendi sitemizden açıklamak istedim. Ben sizi ileri sürüş teknikleri hakkında eğitmek istiyorum diyelim bana 6 ay ayırır mısınız.

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi tamam 1 hafta olsun ama her gün sabah 9 akşam 6 ne dersiniz.

İleri surus teknikleri eğitiminin ücreti saatlik mi olsun, yoksa direk paket fiyat mı?

Tabi ki bu konuda bir tek sizle ilgilenilsin

Peki sürücü kurlarında saatlik direksiyon eğitimleri 80 tl ise

Bizim yarış pilotluğu eğitimi verdiğimizi ve aracımızı aşırı zorladığımız dan ve zarar verdiğiniz ne kadar olmalı.

Hadi oda bizden en alttan olsun rakam sürücü kursu fiyatı ile bizim yaptığımız işi aynı fiyatta tutalım.

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi, günde 9 saatten eğitim ücreti o halde 720 tl bunu 7 ile çarpın  5040 tl bu 1 kişilik kazanç çok değil mi? Peki ileri sürüş teknikleri eğitimi nasıl oluyor her şeyin zamanı vardır diye düşünmekten kedinizi alamadığınızı biliyorum. Biz mesleki olarak sürekli bu zamanın içindeyiz. Fakat  ileri sürüş teknikleri eğitimi bu şekilde uygulanamaz. Peki ne kadar zamanda biter ileri sürüş teknikleri

İlk olarak siz otomobil kullanmayı biliyorsunuz, biz kullandığınız otomobili kaza yapacağınız, kontrol kaybı yaşayacağınız durumlarda ne yapacağınızı öğretiyoruz. Bu anlamda size tutup da araç bu şekilde çalıştırılır. Debriaj budur. Gibi durumlara girmiyoruz.

Bizim yaptığımız 10 saniyede size en azından 1 kere savrulmalar yaşatmak aracın hakimiyetini sürekli kaybettirmek şeklinde uygulanıyor. Bir dakikada siz belkide 10 kez savruluyorunuz. Bu durumu yarım saat yaptığınızı düşünün kaç kez savrulmuş ve bu savrulmaları kontrol altına almayı yaşadığınızı hesaplayın. İşin aslı zaten başınız dönmeye başlar ve çok basit bir şekle dönüşür. Hatta aracı kontol altına alırken sohbet edecek duruma 10 dakika içinde geliyorsunuz. İleri sürüş teknikleri eğitiminde sürekli pistin içinde olduğunuzdan defalarca deneyip başarılı oluyorsunuz ve refleksleşme oluşuyor.
Kısacası tüm eğitim istasyonlarını yapabildiğinizi yaşayıp anlayana kadar sürüyor.

Bazı sürücülerin eğitimi kısa bazı sürücülerin eğitimin uzun sürdüğü oluyor net cevap isterseniz, aynı zamanda alacağınız eğitimin ne olduğu önemli.

Siz yarış eğitimi alacaksanız farklı, güvenli sürüş teknikleri eğitimi alacaksanız tamamen faklı.
Güvenli sürüş teknikleri eğitimi için ve diğer eğitimler için eğitim çeşitleri kısmında eğitim seçeneklerine bağlanırsanız yaklaşık olarak verilen eğitim sürelerimizi gözlemleye bilirsiniz.

Bu konuda tek tek zamanları burada yazamadım ne istiyorsanız eğitim seçeneklerimiz den inceleyip neye ihtiyacınız olduğunu anlayıp gözlemde bulunabilirsiniz. Neticesinde 20-30 aralığında farklı eğitim çeşitliliğimiz var.
Bunlarla alakalı mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimimizde var. Bu nedenle eğitim çeşitlerine basmanız oradan seçmeniz gerekiyor.
Kaza önleyici formül Prodv

İleri sürüş teknikleri eğitmeni

İleri sürüş teknikleri eğitmeni

İleri sürüş teknikleri eğitmeni; uzmanlık gerektiren aynı zamanda konu hakkında bilgi deneyim ve tecrübe gerektiren, katılımcı yapamadığında lafla anlatım yerine, araçla göstererek uygulamasını da bilmek zorunda olan, karışık cümleler yerine basit örnekler ve basit ifadeleri tercih etmek durumunda olmalıdır.

Fakat bu durum ileri sürüş teknikleri eğitimi veren çoğu firmada farklılık gösterir.İleri sürüş teknikleri uzmanları çalıştıkları iş zamanında katılımcılarına uygulama yaptıklarında direksiyona geçtiklerinde başarısız olabilme ihtimallerinden dolayı firma ileri sürüş teknikleri uzmanlarının katılımcı aracını sürmelerini istemezler.

Bu durumda ileri sürüş teknikleri prodrv olarak biz kendi hocasına güvensizlik duyan ileri sürüş teknikleri firmalarının hocalarına yanlış yolda eğitmenlik yaptıklarını ve başarılarının sadece konuşarak olamayacağını söylemek durumundayız.

Siz ileri sürüş teknikleri uzmanı iseniz, katılımcınıza aracına binip göstermek zorundasınızı tavsiye etmek zorundayız. Aksi zaten yanlıştır. Üstelik firmanızın eğitim anlayışı yüzeysel kalmak zorundadır. Biz rezil olmayalım yeter mantığı ileri sürüş teknikleri uzmanlarının körelmesi ve kendini geliştirememesi anlamına gelir. Aynı zamanda çalıştığı firmanın eğitmenlerine güveninin olmadığını gösterir.

İleri sürüş teknikleri firmaları

İleri sürüş teknikleri eğitimlerinde standart kalmak tüm firmaların aynı dilde hizmet vermesi ile sonuçlandı. Bunun nedeni ise ileri sürüş teknikleri eğitiminin basit açıda tutmak ve detaya çok girmemekten kaynaklandı. Aynı zamanda ülkemizde ileri sürüş teknikleri eğitmenlerinin işten ayrılınca başka firmalarda çalışmaları da ileri sürüş teknikleri işinde bilgi dağılımlarının yeni firmalarında eğitim programlarına çalıştıkları firmalara peyder pey taşınması sayesinde gerçekleşti. Biz eğitimlerdeki bu çalkantıları hiç yaşatmıyoruz.

İleri sürüş teknikleri ücreti ile güvenli sürüş teknikleri eğitimi

İleri sürüş teknikleri ücreti

İleri sürüş teknikleri ücretleri çok yüksek değil. Daha çok direksiyon dersi yada ben ne öğreneceğim tarzında gereksiz görülüyor. Hızlı kullanan tüm sürücüler ehliyetim de var anlamında düşünerek ileri sürüş teknikleri sertifikasının ülkemizde önemini tam anlamda kazanamadığından gereksiz görülmektedir. Şoförlük mesleği yapan tüm kullanıcıların ilk olarak alması gereken bu ileri sürüş teknikleri eğitimi bizim önermemizlede çok anlaşılmıyor. Ticari satış yaptığımız düşünülüyor. Bu his bizi olumsuz yönde etkiliyor ve biz ileri sürüş teknikleri eğitimini pazarlama hissi ile düşünülmesinde dolayı kendimizi çok sunamıyoruz. Aslına bakılır ise ileri sürüş teknikleri ücreti bir depo benzin kadar uygun fiyatlandırmalarla eğitim veriliyor. Direksiyon dersi saatlerinden de uygun fiyatlarda veriliyor.
İleri sürüş teknikleri ücretleri firmalara ağır geliyor, eğitim verildiğinde ise firmanın bu işe para vermek istememesi ve masrafınız ne gibi eğitmenin bilgisini küçümseyerek daha uygun fiyatlarda nasıl eğitim alırım çabası, tüm firmaları zora sokuyor. Bu tarz davranışlar bizi  hizmet kalitesinden ve ileri sürüş teknikleri uzmanlığımızdan taviz vermesi gerekirken, uygulamalarımızda hiç bir eksik tanımadan ileri sürüş teknikleri eğitimini aynı kalitelerde vermeye devam etmemiz. İleri sürüş tekniklerinde kalitemizi ve aldırmadan kaza önleme yöntemlerini vermeye devam ediyoruz. Eğitim sonrasında ise katılımcılar ileri sürüş tekniklerini tüm şoförlerin alması gerektiğini söylüyor. Bu durum bizim ileri sürüş teknikleri eğitimini aynı kalitede vermemize vesile oluyor. İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi prodrv bu doğrultularda, ileri sürüş tekniği uzmanlığına tüm doğruları ile devam edecektir. Biz ticari bir kuruluş değiliz. Sadece ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmeyi hedefliyoruz. İleri sürüş teknikleri ücretleri ile alakalı bizi arayabilirsiniz. Uygun fiyatlarda size özel eğitim almanıza neden olalım. Ölümcül yada yaralanmalı can mal kayıplarınıza engel olalım. Sorularınıza cevap verelim. Eğitimlerimize tüm katılımcıları bekliyoruz.

Kaza önleyici formül Prodrv
İleri sürüş teknikleri eğitimi 

İleri sürüş teknikleri prodrv

İleri sürüş teknikleri prodrv

İleri sürüş teknikleri prodrv eğitiminde uygulama olarak yollarımız diğer uygulayıcılarla farklılık göstermektedir. Bir marka olma yolunda eğitim hizmeti veren prodrv zamanlama anlamında ileri sürüş teknikleri eğitimi vermez. Siz yapabilene kadar eğitime devam edilir. Bizdeki en önemli tercihte budur. İleri sürüş teknikleri eğitimlerimizden memnun kalmayan tek bir katılımcı olmamıştır. Bu anlamda ileri sürüş teknikleri uygulamamızın farklılıkları ve gerçekçiliğini yaşayarak öğrenmeniz den kaynaklanır. Aynı zamanda kişisel refleksleriniz ve hatalarınız da ileri sürüş teknikleri eğitiminde fark ettirilerek düzeltilir.

İleri sürüş teknikleri prodrv eğitimi sadece aracın kayarak savrulması şeklinde algılanmaya başladı. Bunun nedeni konu hakkında sadece kayma durumlarının eğitimlerini bilen firmaların bunu aparat veya anti skid pad eğitimlerini yaptıracak bilgi ve tecrübeye sahip olmalarında kaynaklıdır. Bu basit uygulamalarda tehlike yaratabilecek herhangi bir durumda söz konusu değildir

50 km hızlarda uygulanan eğitimler kişinin ileri sürüş teknikleri uzmanı olmasını sağlar. Bu uygulamalar önemli değildir demiyoruz. Fakat çok eksik yarım bir ileri sürüş teknikleri eğitimidir. Malum olan kayma kontrolleri haricinde aracın yasal hız tahtitlerinde trafikteki hızı da göze alınarak ileri sürüş teknikleri eğitimi verebiliyorsanız gerçeği yakalamış olursunuz. Bu gerçeklikte ileri sürüş teknikleri eğitimi veren prodrv den başka bir eğitim merkezi bulamazsınız. Fakat tercihlere baktığınızda bizde herhangi bir kafe  yok bizde asfalt var. Biz sadece ileri sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz.

Aynı zamanda süremiz daha uzun ve savrulma eğitimi veren firmaların eğitimini de farklı tekniklerle sunuyoruz. Bu konuda yurt dışında ileri sürüş teknikleri eğitimi var. Fakat her düşündükleri ve uyguladıklarını da taklit etmiyoruz. Mantık çerçevesinden geçirmeden aldığımız hiç bir uygulama yok. Hatta ileri sürüş teknikleri eğitimini, İngiltere ve İtalya’ da ferrari yarış pilotluğu eğitiminden bildiğimiz ve uyguladığımız için bu kaydırma eğitimlerinin uygulayışında yanlışlık görüyoruz. Bu yanlış uygulamaları da taklit eden türk ileri sürüş teknikleri eğitim merkezlerini de benimsemiyoruz. Umarız bu ileri sürüş teknikleri uygulamaları ile trafikte kazaya neden olabilecek yanlış bir uygulama sonucunda kaza yapmazsınız. Durum bu kadar kötü.

Ülkemizde rant olarak görülen birçok iş kolu gibi bugünde ileri sürüş teknikleri eğitimleri ranta dönüşmüştür. Konumuz ile ilgisi olmayan eğitmenlik olarak hiç bir tecrübeye sahip olmayan kişiler bizim sektörümüze de el atmış bulunmaktadırlar. Bazı ileri sürüş teknikleri eğitmenleri de yalan bir öz geçmişle piyasaya girmişlerdir. Belirttikleri öz geçmişle ilgili tek kare resimleri olmamasına rağmen yurt dışından belgeli olduklarını ve yurt dışında yarıştıkları ifadeleri ile yalan bir öz geçmiş ile ileri sürüş teknikleri uzmanı olduklarını dahi ifade etmekten çekinmemişlerdir.

Bazıları da paranın gücünü kullanarak araçlara aparatlar takarak bakın biz teknolojik aletleri Avrupa sistemlerini kullanıyoruz anlamında göz boyama durumlarında bulunmuştur. Aparatlı sistemle araç kullanmıyorsunuz. Aparatlı sistemler sadece basit uygulamalardır ve 30 km de roll over eğitimi 50 km de skidcar sisteminde eğitimler sunarlar. Tercihler tamamen katılımcının aynı eğitimi bizden prodrv den alması ile değişir. İleri sürüş teknikleri bu kadar basit bir eğitim değildir.

Ambulans ileri sürüş teknikleri

Ambulans ileri sürüş teknikleri

Ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimi bizim mesleki olarak sunduğumuz, uzun zamandır itfaiye ileri sürüş teknikleri eğitimi ile ambulans güvenli sürüş teknikleri eğitimini dip otları ile taşıdığımız. Bu konuda tevazuda bulunamayacağımız ileri sürüş teknikleri mesleki eğitimler-imizdir.

İstanbul 112 ambulans güvenli sürüş teknikleri eğitimlerinde yaptığımız uygulamalar beğeni toplamaya devam etmektedir. Ambulans güvenli sürüş teknikleri eğitimlerinde dört lastiği olan bir araç anlamında ileri sürüş teknikleri eğitimi sunmuyoruz.112 ambulans güvenli sürüş teknikleri eğitimlerinde katılımcının işe başlamadan önce neleri yapması gerektiği, başladıktan sonra ambulans ileri sürüş teknikleri ile ambulansı nasıl kullanması gerektiğini, iş aktinin nasıl olması gerektiğini, dikkat edilecek trafik sorunlarını, araç kullanımında hızlı ve güvenli nasıl sürüş yapılabileceği konularında yapılan eğitimlerimizde, mesleki ambulans ileri sürüş tekniklerinin kurallarını açıklayarak sunuyoruz. Bu konuda yapılan tecrübelerimizi bugüne kadar 2000 ambulans şoförüne sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tabi ki ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimini başka illere de taşıdık bu konuda Bolu 112 ileri sürüş teknikleri eğitimini ve aynı zamanda Kocaeli ambulans güvenli sürüş teknikleri eğitimlerin de var olmaktan onur duymaktayız. Ambulans sürüş teknikleri eğitiminde katılımcılara 112 ile ilgili mesleki eğitimi sunamayan eğitimler kısır bir döngü içindedir. Konuya vakıf olmayan ambulans sürücülerine yaralı durumları ve sedye konularında eğitim verecek tecrübede olamayan eğitimler ambulans sürücülerine yeterli bilgiyi verememekte ve mesleğin, başlangıcında olan yeni ambulans şoförleri zor durumda kalmaktadırlar. Konu ile ilgili olarak  ileri sürüş teknikleri eğitimi almak isteyen tüm katılımcıları soru ve sorunlarınızı çözmek anlamında ambulans ileri sürüş teknikleri eğitimlerimize bekliyoruz. Saygılarımızla
İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

Türk sürücüleri doğuştan rallici

Türk sürücüleri doğuştan rallici

Türk sürücüleri doğuştan rallici,  ileri sürüş teknikleri eğitimi ülkemizde uygulaması çoğu alandan daha zordur. Katılımcı ilk olarak ileri sürüş teknikleri teorik dersi dersi başlangıçlarında her şeyi biliyorum ben düşüncesi ile koltuğa oturur. Bu nedenle kasıntılıdır. Tabi ki her ileri sürüş teknikleri eğitimine katılan katılımcılar değil ama mutlaka her eğitimde bir kaç kişi bu şekilde karşımıza çıkar. İleri sürüş teknikleri eğitmenleri bu duruma çok alışmışlardır.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile başlayan teorik anlatımda aslına bakarsanız ilk tanışma anından sonra, güvenli sürüş teknikleri konuları anlatılmaya başlandığında tüm katılımcılar kulak kesilir. Tabi ki ileri sürüş teknikleri eğitimi başlar başlamaz duymadığınız bilmediğiniz konular konuşulunca ve anlatılınca siz kulak kesilirsiniz. Trafikte neden kaza yapılır sebeplerinizi ve fiziki durumları aynı zamanda insanın sürüş kapasitesini arttıracak konular ve davranış şekillerini kendinizle birleştirdiğinizde dersi sıkılmadan uyuklama dan dinlersiniz.

Toplum olarak çok okumayı ve kafa karıştıran hesapları artık sevmiyoruz. İleri sürüş teknikleri eğitimlerinde bu tarz konuları yaşamamanız ve sürekli üst düzey şaşkınlık ve dinleme isteği oluşacağından bazen 4 saatlik teoriği dahi ilginiz sayesinde anlatmayı keyifle kabul ediyoruz. Sürüş size artık keyif verirken teknik olarak da yaşamanız, sürekliliği oluşturuyor ve yeni bir dünyada buluyorsunuz kendinizi. İleri sürüş teknikleri eğitiminde en büyük olay ise bir olay başınıza gelirse müdahale etme becerisini kazandığınızdan iyi ki almışım dedirtmesi.

Tabi ki işleyişler farklı ileri sürüş teknikleri eğitiminde biz sürekli olarak duyduklarımıza ve alınan eğitimin kalitesinin kabulüne göre bu yazıyı paylaştık.
Kısacası hayat kısa ve trafik kazalarında her yıl bilanço 10.000 kişi ölmekte ve bu büyük katliyamda sizin olmamanız nedenli önemli olduğunu herzaman size hatırlatıyor.