İleri sürüş teknikleri yanlış uygulama

İleri sürüş teknikleri yanlış uygulama

İleri sürüş teknikleri yanlış uygulama ile yeterli eğitimler sunulmamaktadır. Eğitimler de istenilen kanun gibi geçerli olmuş. Bazı firmalar bak ben şu teknikleri istiyorum bana şunu yap bunu yap şunları anlat diyor. Bu nasıl bir mantık bu nasıl bir yanlış. O halde siz bizden iyisiniz. Kendiniz eğitiminizi yapın lütfen. Türkiye’ de tüm yarış pistlerinde eğitim verdim pilotluk yaptım sonuç Bir pazarlamanın başında ki kişi bana benim işimi tarif ediyor.

Milli eğitim bakanlığı trafik eğitmeni, yine milli eğitimin direksiyon usta öğreticisi ve motor dersi eğitmeniyim.
Türkiye motorsporları federasyonları A sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeniyim.
Aynı zamanda Üniversitede otomotiv bölümü mezunuyum.Yaklaşık 16 yıldır bu işi yapıyorum.

İleri sürüş teknikleri yanlış uygulama biri de bizim ileri sürüş firmalarının oyuncakları var. Bir değişiklik farklılık getirmek isteyenler eğitimlerin süresini iyiden iyiye düşürdüler. Far ışıklarını trafik işaretlerini anlatmaktan bıkmadılar. Trafik dersi isteyen insanlar internetten yararlanabilir. 

İleri sürüş teknikleri yanlış uygulama hatalarından başka biride eğitime katılan sürücülerin 1 saatlik teoriler ile eğitim alması. İşin belirli bir zamanı  zaten form doldurma ve test ile geçiyor. Kendini tanıtıyor. Derken kısa bir konuşma. Test tekrarı. İndi bindi dolmuş gibi. Biz 3 saatte ancak bitirebiliyoruz. Bahsettiğim konu teknik konular. 

Bu işi bu denli önemli görmese idik bu kadar yazı yazmaz sadece işimize bakardık.

 

 

 

Resul

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Otomotiv Mezunu olup, otomobillere olan tutkusundan dolayı ileri sürüş teknikleri eğitmenliğine devam etmektedir. İstanbul Park Körfez Yarış Pisti İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde Özel eğitimler sunmuştur. Eğitim geçmişinde Şerif Yardımcı gibi özel isimlerle çalışmıştır.