İleri sürüş teknikleri rollover

İleri sürüş teknikleri rollover


İleri sürüş teknikleri rollover eğitimi aslında otomobillerdeki, devrilme senaryosunu size birebir yaşatan ağır vasıta tipi araçlarda kullanılan aparatlı sistemdir. Bu anlamda ağır vasıta sürücülerine verilen bir eğitim çeşididir. Diğer bir değiş ile tanker ve çimento vasıtaları. Devrilme çalkalanma şeklinde aluşan durumlar için geçerli ileri sürüş teknikleri eğitim uygulamasıdır.


Rollover ileri sürüş teknikleri eğitimi

İleri sürüş teknikleri rollover eğitimi tankerlerde kullanım olarak tank kısmına yarı yarıya su katılarak uygulanmaktadır. Bu eğitimde sizi 10 km hızlarda viraj almak gerektiği çalkalanma sonucunda tankerin 30 km hızlarda devrilme tehlikesi yaşayacağı ıspatlanmakdadır. Akıllıca ve gayet keyifli olan eğitimdeki tek sorun en çok süre anlamında sorun yaşatır. Bu süre ne kadar 5 dakika. İleri sürüş teknikleri eğitimi olarak verirken bu eğitimde emniyet kemeri takılır, tankere binilir, araç çalıştırılır ve 2 kez viraja girilir. İlk olarak 20 –30 km hızda tankerin yattığı gözlenir. Katılımcı bu durumdan fazlası ile etkilenir. Bu durumda ne yapacağı bahsedilir. Bahsedilen gazı bırakmasıdır. Gazı bırakınca rollover düzeltilir.Takla atma esnasında gazı bırakma korkunuzla zaten oluşmaktadır.

İkinci aşamada ise ileri sürüş teknikleri kuralları devreye girer şimdi 10 km hızı aşmadan dön denilir. Sizde 10 km ile denersiniz. Hiçbir sorun yaşamaz. Tanker içindeki çalkalanma düşüktür.
İleri sürüş teknikleri rollover eğitiminiz bu kadardır.

Maliyet olarak bu konuda sadece takla atıyorsunuz tarzında eğitim eksik bir tarzdır. İleri sürüş teknikleri ücreti olarak ciddi liralar istenen tamamen indi bindi tarzında, maksadının çok dışına taşılan ileri sürüş teknikleri eğitim çeşididir.
Biz ileri sürüş teknikleri olarak bu tip eğitimlere girmemekteyiz.

Yorum yapın

Get 30% off your first purchase

X
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git