İleri sürüş teknikleri cisimler

İleri sürüş teknikleri cisimler

İleri sürüş teknikleri cisimler sabitlenmemiş ise gerek güvenli sürüş teknikleri eğitimi, gerek ileri sürüş teknikleri eğitimi tüm konularda en önemsenecek konulardan birisidir. Özellik ile yazın sıcaklarda 500 gramlık bir ped su şişeleri büyük problem olmaktadır. Özellikle kayma yada düşme sonucunda fren pedalınızın altına gelip takılması büyük bir felaket olmaz mı. Sadece bu kadar da değil. Kütlesel ağırlık diye bahsettiğimiz, daha sonraki yazımda detaylı anlatacağım fakat şu anda rakam olarak verebileceğim bir kural var. Bu kurala göre 100 km hızda ani bir durma yaşandığında 500 gramlık bir pet şişe 10 kg ağırlığa çıkmaktadır. Balyoz etkisi yaratan bu ağırlık kafanıza isabet ederse farkında olmadığınız ve beklemediğiniz için yaralayıcı yada direk kazaya sebep verici bir çarpma etkisi yaratabiliyor.

Güvenli sürüş teknikleri sabit olmayan cisimler nelerdir

Güvenli sürüş teknikleri olarak sadece size çarpıp yaralayan cisimler hiç düşünmediğiniz köşeli, benzinliklerde verilen kutu selpaklar, ince klasör özellikle arka camda bulunan şemsiye gibi birçok cisim tehlikelidir. Arka camda herhangi bir cisim bırakılmamalı. Özellikle şemsiye koyan sürücülere seslenmek istiyorum Lütfen dikkat edin şemsiye ani bir durumda delicidir ve yaralayıcıdır. İnce dosya köşesi yada kutu selpak dahi delicidir. Boğazınıza yüzünüze geldiğinde kesicidir kanama oluşturur. Bu kanamadan dolayı bir elinizle kanamayı durdurmaya çalışırsınız ve problemli bir sürüş yaşarsınız.
Peki ne yapacağız…

Güvenli sürüş teknikleri anlamında yapılacak olan şey torpido yada koltuk cepleri, kapı cepleri hareket oluşturabilcek cisimler içindir. Daha büyük cisimler içinde malumunuz bagaj var.

İleri sürüş teknikleri eğitimlerimize hepinizi bekliyoruz.

Yorum yapın

Get 30% off your first purchase

X
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git