İleri sürüş teknikleri uzmanı

İleri sürüş teknikleri uzmanı

İleri sürüş teknikleri uzmanı ile ilgili sürekli telefonlar alıyorum bu konuda birçok kişi ileri sürüş teknikleri eğitimi vermek istemekte olduklarını aynı zamanda ileri sürüş teknikleri uzmanı olmak istediklerini söylüyorlar.

İleri sürüş teknikleri eğitmeni


İleri sürüş teknikleri eğitmeni direk olan kişilerde var.Bu biraz aslına bakarsanız doktor olmak isteyip tıp fakültesini kazanamamak gibi bir durum.
Tabi yukarda verdiğim örnekte doktorlar olduğunu duymadık değil, keza aynı şey bizim sektörde de var. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini veren birçok kişi saçma sapan açıklamaları televizyonlarda açıklama olarak sunuyorlar. Bilmeden arkasında kendi uydurduğu teknik bakışı da sunmaktan çekinmeden yapabiliyorlar. Çok cesaretliler bu konularda. Aynı zamanda bu işlerle alakalı gayette kalabalıklar. Öyle olmasa idi bulaşmazlardı zaten.
Şimdi yeni arkadaşlara izlemeleri gereken konuyu anlattım. 6 Ay sigorta istiyorlar bu sigorta ileri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi veren bir ileri sürüş teknikleri firmasında ssk lı olarak çalışmanız gerekiyor.


Aynı zamanda Türkiye otomobil federasyonun düzenlediği yarışlarda birinci olmanız gerekiyor. Bunlarla bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni olabiliyorsunuz.
Tabi ki birde yıllık ödemenizin gereken bir rakamda var.
İleri sürüş teknikleri eğitmeni A sınıfı ileri sürüş teknikleri uzmanı, B sınıfı ileri sürüş teknikleri uzmanı ve C sınıfı ileri sürüş teknikleri uzmanı olarak 3 sınıfta kategorileştirmektedir.
Bu şartları sağlama harici tüm şartları aslında Türkiye otomobil sporları federasyonunun kural kitapcığının web sayfasından indirerek öğrenebilirsiniz. Yada arayarak öğrenirsiniz.

Bu anlamda anlatmak istediklerim şimdilik bu kadar, burada size kurallarından bahsettim. Şu an için kitapcığı indirip şartlarına uymanız yeterli.
İşin legal şekli bu saygılarımla…

Resul

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Otomotiv Mezunu olup, otomobillere olan tutkusundan dolayı ileri sürüş teknikleri eğitmenliğine devam etmektedir. İstanbul Park Körfez Yarış Pisti İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde Özel eğitimler sunmuştur. Eğitim geçmişinde Şerif Yardımcı gibi özel isimlerle çalışmıştır.