İleri sürüş teknikleri trafik algısı

İleri sürüş teknikleri trafik algısı

İleri sürüş teknikleri trafik algısı sürücünün yanlış kullanımı, stili, bilmedikleri, hataları, ve gelişimi konularında ileri sürüş teknikleri eğitimi vermekteyiz. İleri sürüş teknikleri eğitimini yaparken biz hep sürücüyü geliştirme yolunda olmak zorunda kalıyoruz. İleri sürüş teknikleri uygulamalarında İleri sürüş teknikleri trafik algısı çeşitliliğe gidip ağır vasıta güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi, forklift güvenli ve defansif sürüş teknikleri, toplu taşıma ve ambulans güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimi, kule vinç güveni kullanım eğitimleri gibi bir çok eğitim çeşitlerinde ileri sürüş teknikleri eğitimi vermekteyiz. Bu çalışmalarla sektöründe kullandıkları araçlara göre ileri sürüş teknikleri uygulamalarından yararlanabildiler.

Bu sayede iş kazaları oranlarında düşüş yaşanması, maddi ve manevi kazaların minumuma düşmesini sağlayabilmemize neden oldu. Yeterliliğini düşünen firmalar tüm eleman alımlarında bizden destek istedi ve sürüş değerlendirme gibi değişik formatlar ile, taleplerine cevap verildi. Biz trafik terörüne karşı ileri sürüş teknikleri hizmeti vererek, mücadelemizi vermeye halen devam etmekteyiz.

Bunu ile birlikte sürüş teknikleri akademik sürüş prodrv olarak trafik kazalarının önüne geçmek için güvenli ve defansif sürüş teknikleri tarzında ilkokuldan liselerimize hitap eden güvenli sürüş olgusunu yerleştirmek için ders vermek gerektiğini düşündük. İleri sürüş teknikleri trafik algısı bu tip bir sosyal sorumlulukla ilkokuldan, üniversitelere güvenli sürüş teknikleri eğitimini ücret almadan gerçekleştirmek bizim borcumuz oldu. Trafikte sadece araç kullanıcıları zara görmüyor. Yayalarında hataları var.

Aynı zamanda yeni ehliyet alanlarda daha güvenli sürüş yaparlardı. Biz şayet tüm öğrencilik dönemimizde güvenli sürüş eğitimleri alabilmiş bir topluluk olsaydık. Aynı zamanda da trafik kurallarını da bu konunun içinde öğrenmiş bulunup ehliyeti alır almaz gaza basmak isteyen gençlerin yarattığı tehlikelerden bahsetmemize gerek kalmazdı.

Acemi sürücüden çok ileri sürüş teknikleri eğitim merkezinin trafiğe bakış açısı trafik acemisi bir toplum olmamızdır. Ülkemizin trafik kazalarını, Avrupa ülkelerini geride bırakmasının tek nedeni ileri sürüş teknikleri eğitiminin tüm tüm topluma yansımamasından kaynaklıdır.

İleri sürüş teknikleri trafik algısı sürücünün tehlikeli duruma düşmemesidir. Sürücünün yanlış kullanımı, stili, bilmedikleri, hataları, ve gelişimi konularındaki eksikleri yada hırsı kazalara neden olmaktadır. Bunun yanında en çok kaza nedeni dikkatsizlik uykusuzluk ve yorgunlukla kendini göstermektedir.

Peki ne yapılabilir. Tabi olanı eğitim almaktır. Fakat bu eğitimler tazelenmeli 2 senede 1 kez mutlaka alınmalıdır. Trafik kazası yaşamamanız dileği ile.

Resul

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Otomotiv Mezunu olup, otomobillere olan tutkusundan dolayı ileri sürüş teknikleri eğitmenliğine devam etmektedir. İstanbul Park Körfez Yarış Pisti İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde Özel eğitimler sunmuştur. Eğitim geçmişinde Şerif Yardımcı gibi özel isimlerle çalışmıştır.