İleri sürüş teknikleri kursu

İleri sürüş teknikleri kursu

İleri sürüş teknikleri kursu prodrv sürüş teknikleri eğitiminde farklı yaklaşımlarla eğitim vermektedir.Bu anlamda sürüş teknikleri uygulamalarımızı kişisel sürüş refleklerinizi hatalarınızı gözlemleye ne kadar. Katılımcıya anlatım başlamaz.Hatalarınız gözlemledikten sonra eğitim başlar. Böylelikle size anlatılan konuları neden yapamadığınızda anlaşılmış olur. İleri sürüş teknikleri kursu aslında hatalarınız sonucu kontrol kayıplarının oluşması ve teknik bilgi eksiklikleridir. Doğrusu standart bir ileri sürüş teknikleri eğitim şekili yanlıştır.

Bunun nedeni bir makinenin içinde olmanızdır. Bu anlamda hareketli bir otomobilin içinde hareket etmenizden kaynaklıdır. Teorik anlatım bu konuda önemlidir. Fakat ileri sürüş teknikleri dediğimiz konu aslına bakarsanız. Pratikte çok daha faydalıdır. Tekrarlayacağımız gibi pratik eğitimsiz teorikle hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bize sorulan en yoğun soru neden medyada ve videolarda daha çok konu anlatmadığımız. Bu konuda fazlası ile eleştiri alıyoruz. Fakat teorik anlatımla ileri sürüş teknikleri kavramını anlayamazsınız. Biz teorik anlattıktan sonra pratik eğitime başladığımızda aday araç içerisinde sürekli konunun üstüne giderek yavaş yavaş anlamaya başlıyor.

Bunun nedeni sizin hareketli ve zor kontrol edebileceğiniz durumları size yaşatmamızdan kaynaklanıyor ki. Bu anlamda yanında bulunduğumuz katılımcıya hem araç içine binip gösteriyoruz ve uygulamayı ilk biz yapıyoruz. Hemde araç içinde katılımcı ileri sürüş tekniklerini uygularken tekrar anlatıyoruz. Bu anlatımda dahi katılımcı baya ter döküyor ve anlayıp refleksleşdikten sonra dahi bazen uygulamada kontrolü kaybediyor.

Nasıl olur da peki biz bu konuyu sadece videolarımda anlatabiliriz ki ?
Katılımcı ileri sürüş teknikleri kursu alırken geçerken zorlanıyor ve hata yapıyor video ve anlatımla uygulama yapmaya çalışan kişiler yanlışlarla bir yere varmıyacaktır. Biz ileri sürüş teknikleri  kursunda  katılımcıya koçluk yapıp bu eğitimi veriyoruz.
Bu konuda yaptıkları hataları da yani sürüş reflekslerinin yanlışlıklarını bildikleri için kendi sürüş kalitelerine dikkat ediyorlar. Bu şekilde de reflekslerini düzeltmeye çalışıyorlar.

Resul

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Otomotiv Mezunu olup, otomobillere olan tutkusundan dolayı ileri sürüş teknikleri eğitmenliğine devam etmektedir. İstanbul Park Körfez Yarış Pisti İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde Özel eğitimler sunmuştur. Eğitim geçmişinde Şerif Yardımcı gibi özel isimlerle çalışmıştır.