İleri sürüş teknikleri eğitmen eğitimi

İleri sürüş teknikleri eğitmen eğitimi

İleri sürüş teknikleri eğitmen eğitimi aslında, tamamen tüm ileri sürüş teknikleri bilgilerinizin karşı tarafa aktarılmasıdır.İleri sürüş teknikleri eğitmen eğitimi; eğitimlere eğitmen ile uygulamalı katılmalıdır. Eğitmen olarak eğitim alacak katılımcıların otomobil kullanımını iyi derecede bilmeleri gereklidir.

Teorik ve pratikte tüm eğitimlerde yardımcı eğitmen şeklinde eğitim uygulaması yapılır. Tek grupluk uygulamalı eğitim çok geliştirici değildir. Bütün eğitim süreçlerinde katılımcı eğitmen tecrübe kazanır.

Tüm istasyonda eğitmenler görev alır. Değerlendirme yapma becerisi için tüm eğitmenler değerlendirme formları ayrı ayrı verilir. Değerlendirme formları eğitim bitiminde toplanır. Değerlendirme texleri kontrol edilir. Katılımcıların değerlendirmeleri hakkında ve eğitim konusunda 1 saatlik eğitim değerlendirmesi yapılır.

İlk 3 grubun eğitiminden sonra eğitmenlerinizden pratik eğitim için uygulamalar beklenir. Sahada uygulamalı eğitimde eğitmenleriniz Prodrv eğitmeninin kontrolünde eğitim sunar.

Eğitmen eğitimi tüm grup eğitimlerinin bitiminde 1 saat eğitim değerlendirme ve sorulara cevaplar anlamında, eğitime tabi olmak durumundadırlar. Tüm istasyonlarda eğitmende normal eğitim uygulamalarını uygularlar.

Yetişmiş eğitmenler Prodrv eğitmeni gözetiminde birbirlerine eğitim verirler.Bunun ile birlikte tabi ki done olarak yaptığınız teorik eğitim metaryelini vermeniz gerekmekte. Bu metaryeller ise uzun çalışmalar sonucunda toplanabilen ve belirli bir bilgi birikimi gerektiren zor hazırlanmış sunumlar dır. Ben şahsen bu kadar emek verilen bir sunum programının hazırda paylaşılmasından yanayım.
Yaklaşık 22 farklı eğitim var bunların sunumları 20 civarı. Bazı eğitimler var. 2 Gün sürüyor. Bu anlamda eğitmen eğitimi birden başlayıp bitirilmesi yeterli midir.
Tabiki değil. Fakat tek konuda ileri sürüş teknikleri eğitimi yapacak iseniz. Güvenli sürüş teknikleri eğitimine 1 hafta katılarak çok iyi olmadan, fakat piyasaya göre kendinizi geliştirecek bir şekle, yetenekli iseniz dönüşürsünüz.

Burada tüm eğitimlerimizin başlıklarını paylaşacak isek, bakalım neler varmış;

Temel sürüş teknikleri


Skidcar Güvenli sürüş teknikleri


Drift eğitimi


Sprotif sürüş teknikleri


Performans sürüş teknikleri


İleri sürüş teknikleri


Profesyonel sürüş teknikleri


Vip makam şoförlüğü eğitimi


Yarış teknikleri, Ralli eğitimi


Anti terör sürüş teknikleri


Anti skid ağır vasıta güvenli sürüş teknikleri


Anti skid van 
güvenli sürüş teknikleri


Anti skid binek güvenli sürüş teknikleri


Mesleki ambulans ileri sürüş teknikleri


Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele teknikleri eğitimi


Gece sürüş teknikleri


Trafikte tehlikeleri algılama ve konsantrasyon teknikleri eğitimi


Offroad ve şantiye araçları eğitimi


Yol sürüş risklerini değerlendirme teknikleri


Kaza kök analizi eğitimi


Forklift güvenli sürüş teknikleri


Vinç güvenli sürüş teknikleri


Şayet iyi ve kaliteli bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni olmak istiyorsanız. Yaklaşık 3 yıl çalışmak ve eğitimlere katılmanız gerekmektedir.
Otomobil kullanmayı bilmek size bu iş için cesaret vermesin. İleri sürüş teknikleri eğitmenliği geniş bilgi ve konuşma rahatlığı ister. Kalabalık anfilerde insanlara konuşmak da vardır, otomobilin içinde katılımcının yaptığı hatayı anlayıp geliştirmekte vardır. Ama salla patide yapılmıyor mu yaparsınız da, iyi olamazsınız.

Get 30% off your first purchase

X
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git