ileri sürüş teknikleri eğitim içeriği

İleri sürüş teknikleri eğitim içeriği

İleri sürüş teknikleri eğitim içeriği olarak, ileri sürüş teknikleri eğitimini yapan firmalar, sürüş tekniklerini otomobil sürüş teknikleri eğitimi ile yapmaya başladılar. Bu durumdaki eksikleri fark edenler, ağır vasıta sürüş teknikleri eğitimini zamanla sunmalarının gerekliliğini gördüler. Bu konuda araştırmalarını yapan firmalar sürüş teknikleri eğitimlerini otomobil, hafif ticari ve ağır vasıta gurubu olarak böldüler. Fakat içerik olarak baktığımızda çokta farklılıklar oluşturamadılar. Eğitimler aynı paralellikte uygulandı. Ne yazık ki, hali hazırda ufak farklılıkla bu eğitimler aynı çatının altında buluştu. Takibimizde olan eğitim içeriklerinde eksiklikleri şu şekilde sıraladık.


Eğitim videoları çok konulmadı, fotoğraf destekli eğitim içerikleri sunuldu.
Eğitim içeriği olarak, mesleki ileri sürüş tekniklerine girilmedi.
Sürüş teknikleri eğitimini icra etmediler.

İleri sürüş teknikleri eğitim içeriği olarak nedenleri aslında çok açık, eğitim şekilleri aynı olduğu için video tercihi yapamadılar.
Mesleki olarak, 
bir ileri sürüş teknikleri eğitmeni beton mikseri şoförlüğü yapmadı, eğitimini verebildi. Bu eğitim satışı eğitim alan katılımcılar tarafından tabiki fark edildi. Fakat eğitim sonlanmıştı, ne kadar yararlı olduğu konusunda ise yanlış verilen bilgiler tercih edilmediği için sorun oluşmadı. Sürücülük eğitimlerinde mesleki bilgi tabi olarak zordur. İleri sürüş teknikleri uzmanı, kamyon ve çekici kullandıktan sonra ileri sürüş eğitmeni olmuyor.

Prodrv olarak ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizde, yapılan işe göre mesleki sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz.
Peki prodrv eğitim uygulamalarını nasıl mesleki ileri sürüş teknikleri şeklinde uyguladı?
Prodrv İtalya’ da ve İngiltere’ de uygulanan Ferrari yarış teknikleri eğitiminin uygulayıcısıdır. Bu anlamda ileri sürüş teknikleri eğitimini, yüksek hızlarda ve aracın limitlerinin üstüne çıkarak, fizik kurallarının limitini zorlayarak sürüş teknikleri eğitimi verebilmesidir.


İleri sürüş teknikleri eğitim içeriği eğitim sektöründe kazanç düşünerek standart eğitim sunmadık, katılımcıların mesleki sorunlarını dinledik. Zorluk yaşadıkları sürüş konularını değerlendirdik. Eğitime başlamadan sürüş yaptıkları bölgeleri inceledik. Birlikte araçlarına binerek tespitlerde bulunduk. Fiziki olarak araçlarının denge noktalarını ve fizik kurallarını anlattık. Bu tecrübelerin en büyüğü de, çeşitli mesleklerdeki kamu ve özel sektör firmalarına, ileri sürüş teknikleri eğitimi vermemizden kaynaklanan tecrübelerden oluştu. Zamanla mesleki ileri sürüş teknikleri şekillendi ve farkımız ortaya çıktı.


Daha önceden başka firmalardan eğitim almış olan katılımcıların hatalı bilgilerle aldıkları ileri sürüş teknikleri eğitimlerini
 düzeltmek zorunda kalıyoruz. Peki ne oluyor? Katılımcıya neden yanlış olduğunu araç kullanarak gösteriyoruz. Bu testi yaparken araçta ilk biz gösteriyoruz ve sonra katılımcı deniyor. Sürüş teknikleri dersimizde teorik ve pratik eğitimlerle ek bilgilerle deneyim gerçekleştiriyoruz, aynı zamanda yanlış bilgilerle uğraşıyoruz. Bir polisin araç sürüş teknikleri eğitimi ile beton mikseri kullananın sürüş eğitimi tamamı ile farklıdır. Mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizle, ihtiyacınıza uygun eğitimler veriyoruz. Eğitim videolarımıza basında biz bölümünden bakabilirsiniz.

Kaza önleyici formül Prodrv

Resul

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Otomotiv Mezunu olup, otomobillere olan tutkusundan dolayı ileri sürüş teknikleri eğitmenliğine devam etmektedir. İstanbul Park Körfez Yarış Pisti İzmir Pınarbaşı Yarış Pistinde Özel eğitimler sunmuştur. Eğitim geçmişinde Şerif Yardımcı gibi özel isimlerle çalışmıştır.