Güvenli ileri sürüş teknikleri

Güvenli ileri sürüş teknikleri 

Güvenli ileri sürüş teknikleri aslında bir otomobilin tekerlekleri var ise aynı zamanda direksiyon bulunuyor ise, asıl önemli olan güvenli sürüş teknikleri yada ileri sürüş teknikleri eğitiminin farklı dalları değildir. Önemli olan sadece verilen tekniklerin trafikte sizi kazalardan kurtaracak yönleridir. Aslında verilen ileri sürüş teknikleri eğitimlerinden macera değilde, teknik bilgi almanız gereklidir. Tabi otomobil söz konusu olduğunda macera mutlaka olacaktır. Fakat sadece bir macera size katkı sunamaz. Aslında teknik bilgi aldığınızda macera daha çok sürer ve siz trafikte zor durumda kalacağınız bir durumdan nasıl kurtulacağınızı ustalığınıza la birleştirmeye çalışır iken daha çok zevk alırsınız. Yapamadığınızda kızdıracak bir zevktir bu.


Tabiki bu eğitim sürücülüğü olan herkeze uygulanabilir. Burda tek fark sizin veya diğerinin eğitim 
süresininbiraz daha  uzamasına neden olmaktadır.
Bu neden ile korkulacak yada heyecanlanacak bir durum yok aslında tüm ileri sürüş teknikleri eğitiminden sonra katılımcılar rahatlamış ve eğitimi başarı ile tamamlamış bir durumda sertifikaları ile eğitimlerini bitirmiş olurlar.


Katılımcılar kaygan zemin türleri ve savrulma eğitiminde biraz zorlanırlar. Bu doğal bir durum fakat birde biz farklı zemin ayarları ile işinizi daha zorluyoruz. Örneğin, otomobilinizin bir lastiği buza denk geldi, bir lastiği ise kara denk geldi. Siz bu durumla sürekli araç kullanıp viraj alıyorsunuz. En ufak hatanız da otomobil spin atıyor. Tabi ki zor bir durum ama sürekli en ufak hatada otomobilinizin kontrolünü bozabilen bir sürüş size çok değer kazandırır. Gizli bu bu tip zeminlere örnek olmaktadır.  Tüm sorularınızı iletişim bilgisinden arayarak cevap bulabilirsiniz.

Yorum yapın

Get 30% off your first purchase

X
WhatsApp chat
Şimdi Ara
Konuma Git