İleri sürüş teknikleri

İleri sürüş teknikleri aracınızın limitlerini öğrenmenizi sağlayacak, yarış tekniklerini öğrenebilmek için alt yapı sağlayacağınız, sürüşte kontrollü şekilde virajın en hızlı dönülebileceği teknikleri kapsamaktadır. Sportif sürüş teknikleri ve performans ileri sürüş teknikleri eğitimi ile devam eder. Eğitim yarış teknikleri eğitimi ile bütünleşmektedir Bu anlamda süre iki gündür.

Eğitimlerin birleşmesinin nedeni daha hızlısını denemek istediğiniz de kaza yaşanabilir. Bu anlamda yarış teknikleri eğitimine kadar eğitimi yaşadığınızda hiç bir zaman kontrol dışı kalmayacağınız ileri sürüş tekniklerini kavramanız dahilinde bu eğitimi almanız gereklidir. Biz sürüş kalitenizi ve stilinizi oturtmadan size sadece ileri sürüş teknikleri eğitimini ne yazık ki  veremeyiz. 

İleri sürüş eğitimi

Otomobilinizin limitlerinin beslenerek, ileri sürüş tekniklerinin hızlandırılması ve limitlerin sınırında araç kullandırma eğitimidir.

Eğitim Süresi 2 Tam Gün

• Sportif sürüş aracın limitlerini ve tutunmasını,  gazın viraj içinde artırılması, değişken apex geçişleri, uygulama eğitimidir. Sportif sürüş yapılması gerekli durumlar için geçerlidir. Profesyonel sürüş ve yarış teknikleri için gelişim sağlar.

• Viraja hazırlık frenaj,

• Vites küçültme, viraj girişi, dengeli gaz, apex, dip gaz, viraj çıkışı, ideal yarış çizgisi öğrenilmektedir.

• Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini, kontrol kayıplarını ve yüksek hızda yapılması gerekenleri öğrenilir. Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini öğrenirsiniz. Takla atma sebepleri pratik olarak yaşatılarak gösterilir. Arka lastik eğitim sırasında kalkar, yerle teması kalmaz.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde 50 km hızlarda eğitim sağlanamaz, Biz aracın maksimum hızlanmaların da kontrol sağlama eğitimini ileri sürüş teknikleri eğitiminde vermekteyiz.

Size 50 km hızlarda eğitim veriliyorsa bu ileri sürüş teknikleri eğitimi değil kendi bildikleri sürüş eğitimidir.
Otoyollarda askari hız limiti 40 km hızdan başlıyor. 50 km hızlarda siz zaten fren yapınca duruyorsunuz ve savrulmuyorsunuz.
50 km hızda giden sürücünün ileri sürüş teknikleri eğitimi alması düşünülemez.
İleri sürüş eğitimi viraj çalışmasıdır. Bu çalışmada sürücü gaz, denge, ağırlık transferinin düzgün tutulması, limit hız, viraj teknikleri, değişken apex çalışmalarını süratli giderek öğrenebilmektedir.
Bu bilgiler virajda tutunma ve virajda hızlanma kabiliyeti sağlar. Yarış teknikleri uygulamasının temelini oluşturmakta olan ileri sürüş eğitimi sürüş stilinizi değiştirmek içindir.

Performans sürüş teknikleri

Profesyonel sürüş ve yarış eğitimi alan sürücülere verilir. Aracın limitlerinin üstüne çıkılır.
Otomobilin limitleri zorlanmaktadır. Ofansif sürüş, yapılanması gerektiği durumlar ( kaçma ve kovalama ) için gereklidir.
Araç traksyonlarının kontrol altına alınması

Düzde hızlanma ve virajda hızlanma,
Kilit,
200 km hızlarda panik fren,
L
astikte ısıtma,
L
astik soğutma, 
V
ites değiştirme,

Pro kalkış ve ani hızlanma, drag öğretilmektedir.
Akademik sürüş teknikleri prodrv sürüş kaliteniz acısından gerçekçi eğitim hizmeti verir.