direksiyon sınavı basit sürüş teknikleri

Direksiyon sınavından geçmek

Direksiyon sınavından geçmek

Direksiyon sınavından geçmek için ileri sürüş teknikleri eğitmeni Resul Ergün, Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezi, ehliyet sınavlarında uygulanan direksiyon sınavında, adayların sürekli tekrara kalmalarındaki sıkıntıyı gelen talepler üzerine görmezden gelemedi. Direksiyon eğitimi ile sorunu çözüyoruz.
İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün, Milli Eğitim sınav yaptırıcı komisyonuna tuzlada eğitim verdi. Komisyonun belgelerinin 90 saatten 120 saate çıkaran bu eğitimlerden sonra artık ehliyet almak isteyen direksiyon sınavında kalan adaylara sahip çıkmak adına sınav ağırlıklı derslere başladı.

Peki bizim farkımız nedir?

Sürücü kursu eğitim veriyor neden olmuyor da sizle neden başarı olsun?

Aklınızdan geçenlere cevabımız, yaptığımız çalışma 4 saat ortalama sürmektedir. Siz sürücü kursunun tüm derslerine tabi ki katılacaksınız. Bizim yaptığımız ise ileri sürüş teknikleri bakış açısı ile sınava hazırlamak olduğundan dolayı zorlanmadan basit anlatım ve yardımcı ufak tiyolar sayesinde problemlerinizi sınav ağırlıklı olarak, çözüm oluşturma kapasitesi ve teknik bilgimizin olmasıdır. Sadece bu kadar.
Size zor gelen otomobil kullanımı basitleşecek,
Rahatlıkla otomobili kaldırabileceksiniz ve stop etmiyecek,
Park ederken sınavda kalmayacaksınız,

ileri sürüş teknikleri prodrive

İleri sürüş teknikleri prodrv

İleri sürüş teknikleri prodrv eğitimleri standart değildir. Aynı teknik algılaması, bilgi ve eğitmenlik kişisel gelişme aktarma kabiliyeti değişkenlikleri göstermektedir. Eğer ileri sürüş teknikleri güvenli sürüş teknikleri eğitimi aldıysanız. Keyifle ve donanımlı şekilde eğitimden çıkmalısınız.
Tabi ki bunun nedeni araç kullanmanın dışına çıkmanızdan kaynaklanır. Bilmediğiniz şeyleri öğrenirsiniz. Aynı zamanda savrulmalar ile dans etmeniz. Sizi büyüler.

Bu anlamda bir bakış açısı uyandırmaz ise prodrv ileri sürüş teknikleri eğitimlerine bekliyoruz. İnanılmaz heyecan alacağınız. Araçtan inmek istemiyeceksiniz. Şimdi ne yapacağız gibi sorular soracağınız ve biz araç kullanmayı bilmiyormuşuz diyeceğiniz. Keyifli ve teknik anlamda koçluk yaparak öğrettiğimiz. İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri ile alakalı birçok farklı eğitim alabileceksiniz.

Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezindeki fark nedir peki…

İleri sürüş teknikleri eğitimindeki fark ilk başta sizi anlamak, hatalarınızı gözlemlemek amaçlı biz hiçbirşey anlatmıyoruz.
Sizin başardığınız birşeyin eğitimini vermiyoruz.
Hatalarınızı gördükten sonra nedenini ve nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.
Aynı zamanda yapmadığınız hatalarında daha sonra yapabilirsiniz anlamında tüm hataları yaşatıyoruz. Bu anlamda başınıza neler gelebileceğinizi anlıyorsunuz.

Sonra doğru, ileri sürüş teknikleri eğitimi tekniklerini veriyoruz ve asla zamana süreye takılmıyoruz.
Bu anlamda bazı sürücüler ileri sürüş teknikleri prodrv eğitimini kolay anlıyor. Bazı katılımcı arkadaşlar ise daha geç algılıyor.
Süre takıntımız olmadığından bu durum yapamayan geç algılayan kişilerinde algılamasına neden oluyor.
Gerçekçi olarak bu durum tam bir ileri sürüş teknikleri eğitimi oluşturuyor.
Ardından merak ettikleriniz başlıyor.

İleri sürüş teknikleri eğitimi boyunca neden yapamadığınız konusunda ise bütün haraketlerinizde size sebepleri aktarılıyor.
Daha sonra ise normal otomobilde neler yaşayacağınıza geçiş yaşatılıyor.
Kesinlikle 50 km hızlardaki anlamsız ve komik eğitimler verilmiyor.
Katılımcı 90 – 120 km lik hızlarda eğitime tabi tutularak gerçekçi ileri sürüş teknikleri eğitimi alıyor.
Konu başlıkları açısından ve gerektiği kadar verilen eğitimlerimiz de öğrenme garantisi Prodrv.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün Samsun’ da doğmuş otomobile olan ilgisinden dolayı, Mustafa Kemal üniversitesi otomotiv bölümünden mezun olmuş, motor sporları alanında eğitimler vermeye başlamış, körfez yarış pisti ve İstanbul park yarış pistlerinde pilotluk ve eğitmenlik yapmış. Rahmetlik ünlü yarış pilotu hocaların hocası Şerif Yardımcı ile 4 yıl süresince yarış teknikleri eğitimivip makam şoförlüğü eğitimi ve profesyonel sürüş teknikleri eğitimlerini beraber sunmuştur.

Eğitmenlik hayatında tek etkilendiği ileri sürüş teknikleri eğitmeni Şerif Yardımcı‘ dır. İdolü ve tek hocası olarak gördüğü Şerif Yardımcı ile çalışmalarından sonra Prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezini kurmaya karar vermiştir.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün, Türkiye Otomobil Federasyonu A sınıfı ileri sürüş teknikleri lisanslı eğitmenidir.

İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi Prodrv; Türkiye otomobil sporlarının yani TOSFED’ in ileri sürüş teknikleri uygulamaları konusunda yetkilendirdiği lisanlı eğitim kurumudur.

İleri sürüş teknikleri konusunda eğitimlere katılmaya devam eden ileri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün eğitimlerde birebir katılmaya sosyal sorumluluk anlamında devam etmekte ve tecrubelerini katılımcılara aktarmaktadır.

İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi prodrv kamu ve özel sektör eğitimleri harici bireysel direksiyon eğitimi hizmetleri sunmaktadır.
Aynı zamanda forklift eğitimleri ve kule vinç eğitimlerine kadar hassas eğitim hizmetleri vermektedir.

Prodrv kaza önleyici formül sloganı ile başladığı eğitim hayatında sizlerin yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimini almalısınız

Güvenli sürüş teknikleri eğitimini almalısınız

Güvenli sürüş teknikleri eğitimini almalısınız aslında her sürücünün yaşaması gereken bir eğitim çeşididir. Güvenli sürüş teknikleri eğitiminin tüm otomobil kullanan trafikte otomobil süren ehliyetli kişilerin alması gereklidir. Günümüzde standart yapılan hiçbir iş yoktur. Bunun nedeni insanın bakış açısından kaynaklıdır. Bu anlamda güvenli sürüş teknikleri standart olan bir uygulama değildir. Güvenli sürüş teknikleri ile alakalı olarak uygulamalar tamamı ile ileri sürüş teknikleri eğitmenlerinin vicdanına ve bilgisine bırakılmıştır. Bu anlamda çalışma hayatı hep bu sarmallarla işlenmektedir. Bazı firmalar indi bindi parası alıyorlar resmen eğitimlerinde bu anlamda suçlamıyorum aslında ne kadar ekmek o kadar su mantığında iş yapıyorlar. Artık öyle anlamsızlaştı yapmasan daha iyi diyorsun. Bazı firmalar ise sadece kendi aracın ile eğitim vermekteler. Bazıları ise hem aracınla hemde firma aracı ile ileri güvenli sürüş eğitimi veriyorlar. Şimdilerde sen ne isim koyarsan eğitim o oluyor. Kırk yıldır bildiğimiz eğitimler şu anda ileri sürüş teknikleri 1, ileri sürüş teknikleri 2 isimlerini aldı. Bunun yanında anti skid eğitimleri, yok taktik sürücülükileri seviye sürücülüktemiz sürüşemniyetli sürüş gibi kafa karıştıran birçok isim var. Peki konu nedir nasıl farklılıkları var bu eğitimlerin. Birbirlerinden isim olarak niye ayrılıyorlar. Ben ortak özelliklerini her yazımda aslında ifade ediyorum. Bunların hepsi güvenli sürüş teknikleri yada güvenli sürüş eğitimi bu anlamda çok kafanıza bir şey takılmasın.

Dedik ya ismini koy değişiklik olsun aynı bildiğin eğitimi yap.
Peki neden bu kadar önemli güvenli sürüş eğitimi ?
Çok kaza oluyor. Çok insan ölüyor. Sadece sürücü hatasından sürücüye değil, otobüs durağında bekleyen yayalara yada karşıya geçmekten başka günahı olmayan insanlara zarar verdiğimizden bu eğitimi almanız kesinlikle gerekli.
Peki ben niye güvenli sürüş teknikleri eğitiminin kaliteli olması gerektiğini sürekli söylüyorum.
Peki nedir bu işteki kusur, sadece paraya dönük, basit herkesin anlatabileceği  tarzda verilebilmesi.
Güvenli sürüş eğitimine katılanların bumuymuş deyip önemli görmemesine herzaman çok üzülmüşümdür.
Bu kalitesizlik ne peki nedir bu işi bu denli bozan işler.

Güvenli sürüş

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi 20 km ve 50 km hızlarda uygulanmaktadır. Bu nedenle de 1 haftada güvenli sürüş teknikleri eğitmeni yetişir.
Bu ileri sürüş teknikleri eğitmeni 1 hafta sonra eğitmen olur. 1 ay sonra yarış pilotudur. İşin garip diğer yönüde 50 km hız zaten sizin birşeyleri çok yaşayacağınız anlamına gelemeyen bir hız.

Biz direksiyon eğitimlerimizde acemi otomobil kullanmayı bilmeyen öğrencilerimizi 120 km hızlara çıkarıyoruz ki. Yaşasın kontrolü nerede kaybedeceğini bilsin kendine limitler getirsin.Kısacası otomobile yavaş hızlarda değil yüksek hızlarda hakim olmanız şart.
Demek istediğim ülkemizde uygulanmakta olan güvenli sürüş teknikleri eğitimini 50 km hızda eğitim vermeye devam ettirdikleri sürece ülkemizde trafik kazalarını güvenli sürüş eğitimleri ile azaltamayız. Kimse kusura bakmasın.
Ticaret yapacağınıza cebinize para doldurup indi bindi eğitimler satarak bir sürü sertifikayı 10 dakikada vereceğinize sosyal sorumluluk işi yapıyoruz diyerek nara atmayın.

Olurmu yarış pilotu güvenli sürüş eğitmenlerimin, patronları.
Hergün değişik bir sertifika ismi çıkartmayın aynı zamanda
Güvenli sürüş teknikleri eğitimi verip iki belge veriyoruz diyerekte insanların zaaflarından yararlanmayın.
Niye mi bu kadar açık dillendiriyorum. Ben ileri sürüş teknikleri eğitmeniyim. Güvenli sürüş teknikleri eğitimini almalısınız.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası

Güvenli sürüş teknikleri sertifikası

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi sertifikası nedir? Güvenli sürüş eğitimi sertifikası ne işe yarar. Yabancı firmalar yurt dışı bağlantılarından dolayı bu konuda ileri sürüş teknikleri eğitimini tüm araç kullanan sürücülere aldırıyordu. Şirket aracı kullanan tüm çalışanlarına aldırdığı gibi diğer çalışanlarının almasını da hiçbir zaman masraf olarak bakmadılar. Tüm kadrolarına aldırdılar. Yeni işe başlayanlarını da yönlendirdiler. Ülkemizde daha yeni oluşan iş güvenliği konularından kaynaklı ve İso belgelerinin şartlarına konulduğundan dolayı Türk özel şirketler halen ileri sürüş teknikleri eğitimini masraf olarak görmeye devam etmektedir. İleri sürüş teknikleri eğitimi konusunda görüşlerini ne yazık ki değiştirmemişlerdir. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini alma zorunluluklarından dolayı almaktadırlar. Hatta taşeron firmalarında almak zorunda kalması bir nebze ileri sürüş teknikleri firmalarını biraz işlevsel hale getirmiştir.


Güvenli sürüş teknikleri eğitimi daha çok trafikte kazaları önleme anlamında ismi bu yönde verilmesi dolayısı ile daha çok istenilen belgeler anlamındadır.
Güvenli sürüş teknikleri sertifikası diye bilinen belge yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları tarafından verilmektedir. Bu konu ne yazık ki su istimal edilmektedir.

Rant sağlama amaçlı sürücü kursu niteliği taşıyan ve yasal olmamasına rağmen ileri sürüş teknikleri eğitimi veren bir çok kişi bulunmakta ve ileri sürüş teknikleri sertifikasıgüvenli sürüş eğitimi sertifikası tarzında belgeleri vermeye başlamışlardır. Bu belgeler sahtedir. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitim merkezleri kurumları anlamında sertifika vermeye yetkili değildir. Bunun nedeni bir üniversite olmamaları, özel eğitim merkezleri olmalarından kaynaklıdır.


İleri sürüş teknikleri eğitim merkezleri sadece katılım belgesi verme hakkı vardır. Bu konuyu da da yetkililendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmaları, ileri sürüş teknikleri sertifikası vermişlerdir. Bununla alakalı soruşturma yaşadıkları da bilinmektedir. Kısacası siz katılımcılara katılım belgesi verilir.
Bazı hakimler kaza yapan sürücülere ileri sürüş teknikleri eğitimi alması gerektiği kanağatı verip ileri sürüş teknikleri eğitimi alma zorunluluğu vermektedir. Özellikle hakimlerin verdiği bu kanağat beni çok mutlu etmiştir.


Avrupa’ da en fazla kaza yapan ülke durumundan kurtulmamız adına bu yasal kararların daha çok verilmesi gerekmektedir. İleri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri sertifikası sadece Tosfed yada Milli Eğitim Bakanlıklarından Yetkilendirilmiş ileri sürüş teknikleri firmalarından eğitim alarak sağlanması gerekmektedir.

ileri sürüş teknikleri eğitim süresi

ileri sürüş teknikleri eğitim süresi

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi olarak bakıldığında aslında büyük ölçüde saçmalamış olmaktayız. Bunu söylememde ki amaç ileri sürüş teknikleri eğitimi katılımcının gerektiği kadar eğitim alması ile amacına ulaşır. Çarpışan otomobile binmeye gelmiyorsunuz. Aslında lunaparka gelmediniz. Bu konuda 1 hafta sürer 1 ay sürer ben 6 ay sürer diye düşünmüştüm anlamında sorularınızla çok karşılaşıyorum. Bu anlamda merak edilen tüm konuları kendi sitemizden açıklamak istedim. Ben sizi ileri sürüş teknikleri hakkında eğitmek istiyorum diyelim bana 6 ay ayırır mısınız.

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi tamam 1 hafta olsun ama her gün sabah 9 akşam 6 ne dersiniz.

İleri surus teknikleri eğitiminin ücreti saatlik mi olsun, yoksa direk paket fiyat mı?

Tabi ki bu konuda bir tek sizle ilgilenilsin

Peki sürücü kurlarında saatlik direksiyon eğitimleri 80 tl ise

Bizim yarış pilotluğu eğitimi verdiğimizi ve aracımızı aşırı zorladığımız dan ve zarar verdiğiniz ne kadar olmalı.

Hadi oda bizden en alttan olsun rakam sürücü kursu fiyatı ile bizim yaptığımız işi aynı fiyatta tutalım.

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi, günde 9 saatten eğitim ücreti o halde 720 tl bunu 7 ile çarpın  5040 tl bu 1 kişilik kazanç çok değil mi? Peki ileri sürüş teknikleri eğitimi nasıl oluyor her şeyin zamanı vardır diye düşünmekten kedinizi alamadığınızı biliyorum. Biz mesleki olarak sürekli bu zamanın içindeyiz. Fakat  ileri sürüş teknikleri eğitimi bu şekilde uygulanamaz. Peki ne kadar zamanda biter ileri sürüş teknikleri

İlk olarak siz otomobil kullanmayı biliyorsunuz, biz kullandığınız otomobili kaza yapacağınız, kontrol kaybı yaşayacağınız durumlarda ne yapacağınızı öğretiyoruz. Bu anlamda size tutup da araç bu şekilde çalıştırılır. Debriaj budur. Gibi durumlara girmiyoruz.

Bizim yaptığımız 10 saniyede size en azından 1 kere savrulmalar yaşatmak aracın hakimiyetini sürekli kaybettirmek şeklinde uygulanıyor. Bir dakikada siz belkide 10 kez savruluyorunuz. Bu durumu yarım saat yaptığınızı düşünün kaç kez savrulmuş ve bu savrulmaları kontrol altına almayı yaşadığınızı hesaplayın. İşin aslı zaten başınız dönmeye başlar ve çok basit bir şekle dönüşür. Hatta aracı kontol altına alırken sohbet edecek duruma 10 dakika içinde geliyorsunuz. İleri sürüş teknikleri eğitiminde sürekli pistin içinde olduğunuzdan defalarca deneyip başarılı oluyorsunuz ve refleksleşme oluşuyor.
Kısacası tüm eğitim istasyonlarını yapabildiğinizi yaşayıp anlayana kadar sürüyor.

Bazı sürücülerin eğitimi kısa bazı sürücülerin eğitimin uzun sürdüğü oluyor net cevap isterseniz, aynı zamanda alacağınız eğitimin ne olduğu önemli.

Siz yarış eğitimi alacaksanız farklı, güvenli sürüş teknikleri eğitimi alacaksanız tamamen faklı.
Güvenli sürüş teknikleri eğitimi için ve diğer eğitimler için eğitim çeşitleri kısmında eğitim seçeneklerine bağlanırsanız yaklaşık olarak verilen eğitim sürelerimizi gözlemleye bilirsiniz.

Bu konuda tek tek zamanları burada yazamadım ne istiyorsanız eğitim seçeneklerimiz den inceleyip neye ihtiyacınız olduğunu anlayıp gözlemde bulunabilirsiniz. Neticesinde 20-30 aralığında farklı eğitim çeşitliliğimiz var.
Bunlarla alakalı mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimimizde var. Bu nedenle eğitim çeşitlerine basmanız oradan seçmeniz gerekiyor.
Kaza önleyici formül Prodv

ileri sürüş teknikleri nedir

İleri sürüş teknikleri nedir

İleri sürüş teknikleri nedir bu konuda  yazı yazmamın nedeni ileri sürüş teknikleri eğitimine katılmak isteyen katılımcıların bu soruyu çok fazla soruyor olmasından kaynaklıdır. Hemen cevap vermeye başlayalım. ileri sürüş teknikleri nedir aslında, manavdan gidip portakal alıyorsunuz, birçok meyve seçeneği var. Buradaki manav ileri sürüş teknikleri eğitim merkezidir. Bir çok meyve seçeneğimizde, farklı ileri sürüş teknikleri eğitim çeşitlerimizin olmasıdır. Kısacası örneğin Prodrv ileri sürüş teknikleri kursu

Peki ileri sürüş teknikleri eğitimi diye bir adlandırmada eğitim var mı? Bizim uygulamalarımızda ileri sürüş teknikleri adını verdiğimiz eğitim uygulaması var.
Peki eğitimler standart mıdır. Eğitimler tabi ki standart değil her ileri sürüş teknikleri firması, kendi eğitmenin bilgisi dağarcığı ve ilgisi ile belirleyebileceği eğitimler vermektedir. Bu anlamda eğitim içeriği ne öğreneceğinizi, en önemlisi de pratik eğitim içeriğini anlamanız sorgulamanız mantıklı olanıdır.
Peki bu eğitimler sizi kazalarda kurtarır mı?

8 saat eğitim veriyoruz diyende olsa, beş gün eğitim veriyoruz diyende olsa, yapmanız gereken pratik eğitimde neleri gösteriyorsunuz sorusunu sormaktır.
En önemlisi araç hareketli bir makine olduğu için tabi ki pratik eğitimdir. Siz ne yapmak isterseniz isteyin araç hareket halindeyken bir şeyleri yaşar görür ve öğrenirsiniz bu anlamda sınıflarda sizi uzun süre tutarak zaman harcanan eğitimler baş ağrısından başka bir işleyiş oluşturmaz.

Akşama kadar kapalı alanlarda eğitim alma safsatalarıyla siz eğitim alıp başarılı olmazsınız.
Sizin bilmedikleriniz pratik eğitimlerle algılanacaktır.
Sorularınıza sitemizden cevaplar bulabilirsiniz.
Trafikte kaza yapmadan güvenle otomobil kullanmanız dileği ile.

İleri sürüş teknikleri ücreti ile güvenli sürüş teknikleri eğitimi

İleri sürüş teknikleri ücreti

İleri sürüş teknikleri ücretleri çok yüksek değil. Daha çok direksiyon dersi yada ben ne öğreneceğim tarzında gereksiz görülüyor. Hızlı kullanan tüm sürücüler ehliyetim de var anlamında düşünerek ileri sürüş teknikleri sertifikasının ülkemizde önemini tam anlamda kazanamadığından gereksiz görülmektedir. Şoförlük mesleği yapan tüm kullanıcıların ilk olarak alması gereken bu ileri sürüş teknikleri eğitimi bizim önermemizlede çok anlaşılmıyor. Ticari satış yaptığımız düşünülüyor. Bu his bizi olumsuz yönde etkiliyor ve biz ileri sürüş teknikleri eğitimini pazarlama hissi ile düşünülmesinde dolayı kendimizi çok sunamıyoruz. Aslına bakılır ise ileri sürüş teknikleri ücreti bir depo benzin kadar uygun fiyatlandırmalarla eğitim veriliyor. Direksiyon dersi saatlerinden de uygun fiyatlarda veriliyor.
İleri sürüş teknikleri ücretleri firmalara ağır geliyor, eğitim verildiğinde ise firmanın bu işe para vermek istememesi ve masrafınız ne gibi eğitmenin bilgisini küçümseyerek daha uygun fiyatlarda nasıl eğitim alırım çabası, tüm firmaları zora sokuyor. Bu tarz davranışlar bizi  hizmet kalitesinden ve ileri sürüş teknikleri uzmanlığımızdan taviz vermesi gerekirken, uygulamalarımızda hiç bir eksik tanımadan ileri sürüş teknikleri eğitimini aynı kalitelerde vermeye devam etmemiz. İleri sürüş tekniklerinde kalitemizi ve aldırmadan kaza önleme yöntemlerini vermeye devam ediyoruz. Eğitim sonrasında ise katılımcılar ileri sürüş tekniklerini tüm şoförlerin alması gerektiğini söylüyor. Bu durum bizim ileri sürüş teknikleri eğitimini aynı kalitede vermemize vesile oluyor. İleri sürüş teknikleri eğitim merkezi prodrv bu doğrultularda, ileri sürüş tekniği uzmanlığına tüm doğruları ile devam edecektir. Biz ticari bir kuruluş değiliz. Sadece ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmeyi hedefliyoruz. İleri sürüş teknikleri ücretleri ile alakalı bizi arayabilirsiniz. Uygun fiyatlarda size özel eğitim almanıza neden olalım. Ölümcül yada yaralanmalı can mal kayıplarınıza engel olalım. Sorularınıza cevap verelim. Eğitimlerimize tüm katılımcıları bekliyoruz.

Kaza önleyici formül Prodrv
İleri sürüş teknikleri eğitimi 

İleri sürüş teknikleri prodrv

İleri sürüş teknikleri prodrv

İleri sürüş teknikleri prodrv eğitiminde uygulama olarak yollarımız diğer uygulayıcılarla farklılık göstermektedir. Bir marka olma yolunda eğitim hizmeti veren prodrv zamanlama anlamında ileri sürüş teknikleri eğitimi vermez. Siz yapabilene kadar eğitime devam edilir. Bizdeki en önemli tercihte budur. İleri sürüş teknikleri eğitimlerimizden memnun kalmayan tek bir katılımcı olmamıştır. Bu anlamda ileri sürüş teknikleri uygulamamızın farklılıkları ve gerçekçiliğini yaşayarak öğrenmeniz den kaynaklanır. Aynı zamanda kişisel refleksleriniz ve hatalarınız da ileri sürüş teknikleri eğitiminde fark ettirilerek düzeltilir.

İleri sürüş teknikleri prodrv eğitimi sadece aracın kayarak savrulması şeklinde algılanmaya başladı. Bunun nedeni konu hakkında sadece kayma durumlarının eğitimlerini bilen firmaların bunu aparat veya anti skid pad eğitimlerini yaptıracak bilgi ve tecrübeye sahip olmalarında kaynaklıdır. Bu basit uygulamalarda tehlike yaratabilecek herhangi bir durumda söz konusu değildir

50 km hızlarda uygulanan eğitimler kişinin ileri sürüş teknikleri uzmanı olmasını sağlar. Bu uygulamalar önemli değildir demiyoruz. Fakat çok eksik yarım bir ileri sürüş teknikleri eğitimidir. Malum olan kayma kontrolleri haricinde aracın yasal hız tahtitlerinde trafikteki hızı da göze alınarak ileri sürüş teknikleri eğitimi verebiliyorsanız gerçeği yakalamış olursunuz. Bu gerçeklikte ileri sürüş teknikleri eğitimi veren prodrv den başka bir eğitim merkezi bulamazsınız. Fakat tercihlere baktığınızda bizde herhangi bir kafe  yok bizde asfalt var. Biz sadece ileri sürüş teknikleri eğitimi veriyoruz.

Aynı zamanda süremiz daha uzun ve savrulma eğitimi veren firmaların eğitimini de farklı tekniklerle sunuyoruz. Bu konuda yurt dışında ileri sürüş teknikleri eğitimi var. Fakat her düşündükleri ve uyguladıklarını da taklit etmiyoruz. Mantık çerçevesinden geçirmeden aldığımız hiç bir uygulama yok. Hatta ileri sürüş teknikleri eğitimini, İngiltere ve İtalya’ da ferrari yarış pilotluğu eğitiminden bildiğimiz ve uyguladığımız için bu kaydırma eğitimlerinin uygulayışında yanlışlık görüyoruz. Bu yanlış uygulamaları da taklit eden türk ileri sürüş teknikleri eğitim merkezlerini de benimsemiyoruz. Umarız bu ileri sürüş teknikleri uygulamaları ile trafikte kazaya neden olabilecek yanlış bir uygulama sonucunda kaza yapmazsınız. Durum bu kadar kötü.

Ülkemizde rant olarak görülen birçok iş kolu gibi bugünde ileri sürüş teknikleri eğitimleri ranta dönüşmüştür. Konumuz ile ilgisi olmayan eğitmenlik olarak hiç bir tecrübeye sahip olmayan kişiler bizim sektörümüze de el atmış bulunmaktadırlar. Bazı ileri sürüş teknikleri eğitmenleri de yalan bir öz geçmişle piyasaya girmişlerdir. Belirttikleri öz geçmişle ilgili tek kare resimleri olmamasına rağmen yurt dışından belgeli olduklarını ve yurt dışında yarıştıkları ifadeleri ile yalan bir öz geçmiş ile ileri sürüş teknikleri uzmanı olduklarını dahi ifade etmekten çekinmemişlerdir.

Bazıları da paranın gücünü kullanarak araçlara aparatlar takarak bakın biz teknolojik aletleri Avrupa sistemlerini kullanıyoruz anlamında göz boyama durumlarında bulunmuştur. Aparatlı sistemle araç kullanmıyorsunuz. Aparatlı sistemler sadece basit uygulamalardır ve 30 km de roll over eğitimi 50 km de skidcar sisteminde eğitimler sunarlar. Tercihler tamamen katılımcının aynı eğitimi bizden prodrv den alması ile değişir. İleri sürüş teknikleri bu kadar basit bir eğitim değildir.

İleri sürüş teknikleri kursu

İleri sürüş teknikleri kursu

İleri sürüş teknikleri kursu prodrv sürüş teknikleri eğitiminde farklı yaklaşımlarla eğitim vermektedir.Bu anlamda sürüş teknikleri uygulamalarımızı kişisel sürüş refleklerinizi hatalarınızı gözlemleye ne kadar. Katılımcıya anlatım başlamaz.Hatalarınız gözlemledikten sonra eğitim başlar. Böylelikle size anlatılan konuları neden yapamadığınızda anlaşılmış olur. İleri sürüş teknikleri kursu aslında hatalarınız sonucu kontrol kayıplarının oluşması ve teknik bilgi eksiklikleridir. Doğrusu standart bir ileri sürüş teknikleri eğitim şekili yanlıştır.

Bunun nedeni bir makinenin içinde olmanızdır. Bu anlamda hareketli bir otomobilin içinde hareket etmenizden kaynaklıdır. Teorik anlatım bu konuda önemlidir. Fakat ileri sürüş teknikleri dediğimiz konu aslına bakarsanız. Pratikte çok daha faydalıdır. Tekrarlayacağımız gibi pratik eğitimsiz teorikle hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bize sorulan en yoğun soru neden medyada ve videolarda daha çok konu anlatmadığımız. Bu konuda fazlası ile eleştiri alıyoruz. Fakat teorik anlatımla ileri sürüş teknikleri kavramını anlayamazsınız. Biz teorik anlattıktan sonra pratik eğitime başladığımızda aday araç içerisinde sürekli konunun üstüne giderek yavaş yavaş anlamaya başlıyor.

Bunun nedeni sizin hareketli ve zor kontrol edebileceğiniz durumları size yaşatmamızdan kaynaklanıyor ki. Bu anlamda yanında bulunduğumuz katılımcıya hem araç içine binip gösteriyoruz ve uygulamayı ilk biz yapıyoruz. Hemde araç içinde katılımcı ileri sürüş tekniklerini uygularken tekrar anlatıyoruz. Bu anlatımda dahi katılımcı baya ter döküyor ve anlayıp refleksleşdikten sonra dahi bazen uygulamada kontrolü kaybediyor.

Nasıl olur da peki biz bu konuyu sadece videolarımda anlatabiliriz ki ?
Katılımcı ileri sürüş teknikleri kursu alırken geçerken zorlanıyor ve hata yapıyor video ve anlatımla uygulama yapmaya çalışan kişiler yanlışlarla bir yere varmıyacaktır. Biz ileri sürüş teknikleri  kursunda  katılımcıya koçluk yapıp bu eğitimi veriyoruz.
Bu konuda yaptıkları hataları da yani sürüş reflekslerinin yanlışlıklarını bildikleri için kendi sürüş kalitelerine dikkat ediyorlar. Bu şekilde de reflekslerini düzeltmeye çalışıyorlar.